Autobusové lístky

ANGLICKO-Brusel-Dover-London-Birmingham-Peterborough-Derby-Sheffield-Bradford
NEMECKO- Dresden-Berlín-Magdeburg-Hannover-Bremen-Hamburg.
              
 

Letenky

Letenky do celého sveta
 

Jordánsko

, Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Petra , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Jerash , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Jerash , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Jerash , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Wadi Rum , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Wadi Rum , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Wadi Rum , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Petra , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Petra , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, hora Nebo , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Mŕtve more , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Mŕtve more , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, mapa , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko
Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1309467
Cena od: 1 075,50 €
Príplatky od: 345 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.10.2024 5 dní Last Minute 1 075,50 € +345 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Kúzelná krajina na brehu Mŕtveho mora s úžasnými archeologickými náleziskami, bohatou kultúrou a farebnými scenériami. Objavte krásy Jordánska na leteckej poznávačke s Turancarom.


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Ammánu, ubytovanie v hlavnom meste Jordánska.

2. deň – raňajky, začiatok dňa na jednom z najvyšších vrchov Jabal Al Qual‘a v centre Ammánu, kde sa pýši ammánska citadela, ktorá ponúka magický pohľad na celé mesto. V areáli sa nachádzajú pozostatky  Heraklovho chrámu, ktoré dodnes ohromujú svojou veľkosťou. Dedičstvo ranných islamských dejín pripomína komplex Umajjovského paláca. Historickú atmosféru doplnia potulky starým mestom a uličkami s tradičnými trhmi, nazývanými „Al-Balad“. Presun do mesta Jerash, ktorého rímske pamiatky patria po Ríme k najrozsiahlejším a najzachovalejším na svete. Predpokladá sa, že odkrytých je len približne 10 percent pôvodného antického mesta. Hadriánov oblúk, pretekárska aréna Hipodróm, Južná brána a divadlo s kapacitou 5000 miest, kolonádová ulica, či Diov chrám. Presun do hotela, večera a ubytovanie.

3. deň – raňajky, návšteva jedného z najfascinujúcejších miest sveta, ktoré je zaradené medzi jeho Sedem divov. Začiatok v kaňone Petra Seeq, presun pešo alebo na koni (voliteľné), ktorý ústí pri samotnej Pokladnici „Al Khazneh“ – monumente vyhĺbenému do červenej hory arabskými Nabatejcami pred viac ako 2000 rokmi. Monumentálne mesto Petra bolo objavené pred viac ako 200 rokmi. Napriek tomu sa archeológom dodnes podarilo odhaliť len asi 15 percent z celého územia. Obed. Pokračovanie do najpôsobivejšej púšte sveta, Wadi Rum. Nezabudnuteľné púštne safari plné pestrofarebných kaňonov, pieskovcových hôr a pieskových dún. Možnosť zažiť beduínsky život, jazdu na ťavách a západ slnka nad púšťou. Večera a ubytovanie.

4. deň – raňajky, začiatok dňa na hore Mt. Nebo s výhľadom na údolie Jordánu, kopce Jeruzalema a Mŕtve more. Miesto, odkiaľ Mojžiš pozeral na Jordánsko ako na zasľúbenú zem. Pokračovanie do Madaby,  ktorej slávne byzantské mozaiky sú známe po celom svete. Nachádzajú sa na mnohých domoch a kostoloch. Najznámejšou je mozaiková mapa Svätej zeme, pochádzajúca zo 6. storočia n. l. Presun k Mŕtvemu moru, ktorého mimoriadne slaná voda a liečivé bahno blahodarne vplývajú na telo a nevšedné kúpanie v ňom je zážitkom na celý život. Návrat do Ammánu, večera a ubytovanie.

5. deň – raňajky, odlet z Ammánu.


V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, 1x ubytovanie v kempe v púšti, letecká doprava Viedeň - Ammán - Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 240 EUR/os., vstupy do pamiatok a víza 105 EUR/os., prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča 50 EUR/os. (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poisteniealebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/4 noci. Upozornenie: na vstup do Jordánska je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov od vstupu do krajiny a víza (občania SR). Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
polpenzia

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Mŕtve more | Jerrash | Petra | Wadi Rum

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo vypracovať ponuku na mieru?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,76 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Generované systémom ProfiTour