Autobusové lístky

ANGLICKO-Brusel-Dover-London-Birmingham-Peterborough-Derby-Sheffield-Bradford
NEMECKO- Dresden-Berlín-Magdeburg-Hannover-Bremen-Hamburg.
              
 

Letenky

Letenky do celého sveta
 

Rozprávkový Omán luxusne

Destinácia: Omán
Kód zájazdu: 1307489
Cena od: 3 899 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

18.04.2024 8 dní First Minute 3 899 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd


Program:
1. deň:
Odletíme z Bratislavy priamym letom do Salalah, večer preletíme do Muscatu.

2. deň:
Krajinu začneme spoznávať priamo v hlavnom meste Muscat. Najväčšie lákadlo mesta, mešita Sultána Qaboosa s 5-timi minaretmi, ktorú stavali až 6 rokov, očarí najmä nádherným lustrom, kobercom z pravého perzského hodvábu a bohatým záhradným exteriérom. Navštívime múzeum Bait Al Zubair, ktorý nás prenesie do ománskeho tradičného života a mnohých legiend. Uchváti nás budova Royal Opera House, vôbec prvá operná budova na Arabskom polostrove. Z vonku si pozrieme sultánsky palác Al Alam žiariaci vo farbách bielej, modernej a zlatej. A keďže leží priamo v srdci starého mesta medzi dvomi pevnosťami Mirani a Jalali, vtiahne nás do orientálneho víru, kde nechýba vôňa korenín, kadidla a elegantne oblečených Ománčanov v tradičnom odeve.

3. deň:
Dnes sa presunieme do jedinečného rezortu Ananatara Al Jabal Al Akhdar, ktorý vyrástol v srdci ománskych hôr Al Hajar, aby očaril a zapôsobil ako oáza sľubujúca raj. Už samotnou polohou je najvyššie položeným rezortom na Blízkom Východe. Rozprávkový zážitok začína úchvatnými výhľadmi vo výške 2000 m.n.m. a siaha až po luxusné ubytovanie, sofistikovanú gastronómiu a nadčasové arabské wellness procedúry. Užívať si budeme výhľady na okraji kaňonu, kde dokonca v roku 1986 stála aj princezná Diana a kochala sa pohľadmi na jedinečnú ománsku prírodu a scenérie hôr. Hotel hodný aj princezien. Deň je stvorený na relax a užívanie si orientálnych služieb v štýle „Tisíc a jedna noc“. Večer bude patriť ománskym hviezdam, ktoré tu prežiaria celú nočnú oblohu, posedeniu pri čaji či vodnej fajke.

4. deň:
Prebúdzame sa do rána, ktoré sľubuje nádherný východ slnka a ideme za poznaním bývalého hlavného mesta Nizwa, ktoré leží uprostred palmovej oázy, kde rastú tie najchutnejšie datle. Nizwa, ako „perla islamu“, bola po dlhé roky známa ako najkonzervatívnejšie mesto celého Ománu. Pýši sa množstvom mešít, impozantnou pevnosťou zo 17. storočia, rušným trhom, kde nás okúzlia strieborné šperky, tradičné dýky či pravé arabské vône a chute. Neďaleko Nizwy leží Bahla, nazývaná „mestom mágie“, ktorá svojou veľkolepou pevnosťou očarila aj UNESCO. Nás očarí tradičná dômyselná púštna architektúra a remeselná zručnosť miestnych obyvateľov. Ďalšie miesto svetového dedičstva UNESCO, hrad Jabreen, budeme mať na dosah, nielen v dokonalom islamskom umení, ale aj s úchvatnými prírodnými scenériami. Tie na nás ešte čakajú aj vo Wadi Maydeen, kde sú pramene, tiesňavy s oleandrami, palmy a bizardné balvany. Po ománskom dobrodružstve sa vraciame späť do hôr, za dokonalým oddychom rezortu Anantara. Rušný deň zakončíme v bazéne s nekonečným okrajom a nekonečným pohľadom do hôr.

5. deň:
Naše cesty dnes povedú ďalej na juh. Lúčime sa s horským rezortom Anantara. Čaká nás presun na letisko do Muscatu a odlet do Salalah, mesta parfumov a zrodu ománskej histórie. Po 90 minútovom lete sa zrazu ocitáme v ománskom tropickom raji, kde palmy datľové vystriedajú palmy kokosové a banánovníky. A máme sa na čo tešiť! Nádherné piesočnaté pláže, tyrkysová voda, vzduch naplnený sviežosťou a luxusný rezort Al Baleed Anantara by Salalah nám tu splnia aj „modré z neba“.

6. deň:
Vychutnáme si pobyt pri mori. Milovníci dobrodružstva môžu fakultatívne spoznávať archeologické lokality, datujúce sa do obdobia až 2500 rokov pred n.l., mesto Salalah s tradičným trhom, alebo si zájsť za zlatými pieskovými dunami.

7. deň:
Pobyt pri mori.

8. deň:
Voľné dopoludnie, a následne sa presúvame na letisko v Salalah. Čaká nás odlet priamym letom do Bratislavy.


Ubytovanie:
5* hotely

Stravovanie:
Raňajky


Doprava:
Letecká.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Bratislavy vrátane servisných a letiskových poplatkov. Miestne transfery. Miestne prelety. 7x ubytovanie v 5* hoteloch s raňajkami. Výlety podľa programu a vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupné vízum. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 60 €/osoba (platí sa na mieste sprievodcovi). Cestovné poistenie.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo vypracovať ponuku na mieru?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 33,81 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Generované systémom ProfiTour