Autobusové lístky

ANGLICKO-Brusel-Dover-London-Birmingham-Peterborough-Derby-Sheffield-Bradford
NEMECKO- Dresden-Berlín-Magdeburg-Hannover-Bremen-Hamburg.
              
 

Letenky

Letenky do celého sveta
 

Božské Atény a bájny polostrov Peloponéz

Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 1213275
Cena od: 469 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.10.2022 4 dni First Minute 469 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vydajte sa do bájneho sveta bohov, filozofov a umenia. Zobuďte sa v meste bohov – v Aténach, v hlavnom meste Grécka, kde sa zrodila demokracia. Práve tu sa každé ráno zobúdza svet staroveku. Navštívte mesto, kde sa spojila antika s moderným svetom, ochutnajte výbornú grécku kuchyňu a určite nevynechajte ani výlet na bájny grécky polostrov Peloponéz.

Program
1.deň :
odlet z Viedne do Atén. Presun z letiska do hotela. Ubytovanie. Návšteva hlavného centrálneho námestia Atén Syntagma, kde uvidíte budovu Parlamentu a prejdete sa cez kráľovské záhrady – veľký verejný park založený v roku 1840 kráľovnou Amáliou.
Záhrady sú skvelým miestom pre odpočinok pre domácich, ale aj pre turistov.
Návrat na hotel vo večerných hodinách. Nocľah.


2.deň :
po raňajkách uvidíte to najlepšie z Atén. Navštívite miesta ako Aeropagus, z ktorého rečnil aj samotný apoštol Pavol. Potom sa presuniete na slávnu Akropolu, kde sa nachádzajú chrámy venované bohyne Aténe ako aj samotný Parthenon, ktorý bol hlavným chrámom antických Atén.
Objaví sa pred Vami vysnený výhľad na celé mesto a Egejské more s prístavom Pireus, ktorý je najväčším prístavom Grécka.
Počas dňa sa budete prechádzať v mieste kolísky demokracie a to práve na starej agore, ktorá bola hlavným aténskym obchodným a spoločenským centrom. Prestávka na obed v jednej z najtradičnejších aténskych štvrtí Monastiraki, kde nájdete množstvo reštaurácií a obchodíkov alebo v časti Plaka, plnej malebných domčekov a zastrčených taverien.
Po obede navštívite Keramaikos, kde uvidíte jedny z najstarších náhrobkov. Rímska agora a Hadrianova knižnica budú pre Vás krásnym zakončením dňa. Voľný čas na večeru a individuálny program vás čaká v obľúbenej štvrti Monastiraki. Večer odchod na hotel. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách vyrazíte na fakultatívny výlet na bájny grécky polostrov Peloponéz. Cestou do Mykén, známej kolísky európskej kultúry a civilizácie, sa zastavíte na vyhliadke na známy Koryntský kanál.
Neskôr budú prvou zastávkou staré Mykény, kde zahliadnete známu Leviu bránu, zlaté masky. Mykény sú zapísané aj na zozname UNESCO a jedná sa o trosky najstaršieho gréckeho mesta a hradu kráľa Agamemnona, ktorý bojoval aj v trójskej vojne.
Obed si vychutnáte v malebnom Nafpliu, ktoré bolo prvým hlavným mestom Grécka. Je známe svojou nádhernou polohu v Argolskom zálive.
Nafplio je svojimi krivoľakými uličkami v starej časti a pekným námestím považované za najkrajšie mesto na polostrove Peloponéz. 
Po obede sa zastavíte ešte v archeologickom centre Epidaurus s Asklepiovým chrámom a divadlom, kde ešte dodnes môžete počuť operu či divadelné predstavenie na jednom z mnohých festivalov, ktoré sa tam konajú. Odchod späť do Atén. Individuálny program. Nocľah.

4.deň :
po raňajkách individuálny program. Presun na letisko a odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň - Atény - Viedeň
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu
3 x ubytovanie v 3* hoteli
3 x raňajky
1 x príručná batožina do 5kg ( 35 x 20 x 20 cm )
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 30 € / osoba / noc
príručná batožina do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) - 25 €
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň
pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( v prípade, že si ju bude hotel účtovať, platí sa priamo v hoteli)
garantované sedenie vedľa seba v lietadle - 20 € / osoba
v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfér Bratislava - Viedeň - Bratislava  30 €  / osoba
kompletná cena za všetky vstupy v Aténach cca 30 € / osoba
celková doprava na zájazde - cca 70 - 90 € / osoba  (polostrov Peloponéz - Mykény, Epidaurus, Nafplio, vyhliadka na Koryntský kanál, doprava z letiska na hotel a späť )
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo vypracovať ponuku na mieru?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 18,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »

Generované systémom ProfiTour