Autobusové lístky

ANGLICKO-Brusel-Dover-London-Birmingham-Peterborough-Derby-Sheffield-Bradford
NEMECKO- Dresden-Berlín-Magdeburg-Hannover-Bremen-Hamburg.
              
 

Letenky

Letenky do celého sveta
 

Adventné trhy v troch štátoch naraz!

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1052297
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Advent

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

" Záhreb, Maribor a Graz " 

Na tento adventný víkend sme pre vás pripravili návštevu čarovných adventných trhov až v troch štátoch naraz! Budete môcť porovnať sviatočnú atmosféru, vône i chute v Záhrebe, Maribore a Grazi. Tých, pre ktorých je Chorvátsko výhradne letnou destináciou možno prekvapí fakt, že sa jeho hlavné mesto stáva v posledných rokoch jedným z najlepších európskych cieľov pre vianočnú turistiku. Svoje osobité čaro má aj 2. najväčšie mesto Slovinska, či hlavné mesto pôžitku – Graz, kde advent povýšili na piate ročné obdobie. Oddýchnite si od predvianočných stresov a zažite rozmanité trhy na troch miestach len za jeden víkend!


RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy v raňajších hodinách, cesta s povinnými prestávkami do chorvátskej metropoly. Po príchode nás čaká prechádzka po najkrajších častiach centra hlavného mesta. Záhreb je fascinujúce mesto, pretože v sebe skrýva to najlepšie zo západnej a východnej kultúry. Mesto je dnes rušná metropola južnej Európy s množstvom pamiatok, ale aj veľkým počtom povestných cukrární. „Najväčšia kaviareň Európy“ takto volajú domáci svoje hlavné mesto a o pravdivosti výroku vás presvedčia stovky kaviarní a cukrární roztrúsených po meste. Spoločná prehliadka krásnych romantických uličiek, kostolíkov, národného divadla, či katedrály. Adventné mesto zahalené do žiary svetiel a vôní sa stalouž druhý rok po sebe výhercom titulu: Najlepší adventný trh v Európe! V špeciálnych drevených domčekoch roztrúsených po meste nájdete remeselný tovar, vianočné gurmánske špeciality, varené víno, aj darčeky od výmyslu sveta. Navštíviť môžete trhy na viacerých námestiach, uliciach, uličkách, či v parkoch. Zimnú idylku si môžete vychutnať aj z ľadovej korčuliarskej plochy v jednom z najkrajších záhrebských parkoch, na inom mieste sa zas môžete pokochať živým betlehemom. O bohatý hudobný a umelecký sprievodný program taktiež nebude núdza. Každý trh je iný, nájdeme tu tradičné Vianoce starého Záhrebu, ale aj inovatívne moderné akcie napríklad v okolí mestskej lanovky. Medzi najnovšie atrakcie patria 3D svetelné inštalácie v tuneli, kde sa po vstupe ocitnete v magickej vianočnej rozprávke! Po prehliadke individuálne voľno na trhy, ubytovanie v širšom centre mesta.


2. deň

Po raňajkách sa vydáme na cestu domov, ktorá povedie cez Slovinsko, kde sa zastavíme v Maribore. Po príchode si prezrieme historické centrum mesta ležiaceho na rieke Dráva – gotickú katedrálu z 12. stor., renesančnú radnicu na hlavnom námestí, aj mestský hrad z 15. storočia. Tri námestia okolo neho zdobia v čase adventu stánky s voňavým vínom, kde môžete ochutnať aj typickú slovinskú vianočnú pochúťku – Poticu. Individuálne voľno na trhoch. Po ňom nás čaká ešte jedna zastávka v Rakúsku. Po príchode sa pustíme do spoznávania štajerskej metropoly. Symbol mesta – 28 m vysoká stredoveká hradná veža s hodinami, ktorá je údajne vďaka svojej výške a polohe najkrajším vyhliadkovým miestom v Grazi,, Dóm, Františkánsky kostol, radnica, hradný areál s dvojitým schodiskom, či zbrojnica s najväčšou zbierkou stredovekých zbraní, ale aj veľa iných pamiatok tu čaká na svojich obdivovateľov. Po potulkách starým mestom zapísaným v Unesco určite natrafíte na zaujímavú zvonkohru, patriacu tiež medzi miestne atrakcie. Po prehliadke vás už čaká niektorý zo 14 adventných trhov mesta – stačí si len vybrať. V Grazi môžeme predvianočné obdobia vnímať skutočne všetkými zmyslami. Medzi najnavštevovanejší patrí trh na Hlavnom námestí, kde okrem mnohých darčekov a lahôdok nechýba ani anjelský pavilón, poskytujúci priestor na rôzne sprievodné podujatia a vystúpenia. Jedným z najzaujímavejších trhov je však rozhodne Štajerský vianočný trh na Schlossbergu, na ktorý sa dostanete podzemnou lanovkou priamo z mesta. V idylickej atmosfére s krásnym výhľadom na mesto tu ponúkajú na predaj hlavne výrobky umeleckého charakteru. Do Grazu sa v čase adventu však nechodí len kvôli trhom. Jednou z najočakávanejších atrakcií roka je už tradičná výstava ľadových jasličiek. Pán Gert Hödl ich so svojím medzinárodným tímom každoročne vytesáva z 50 ton kryštalického ľadu, ktorý tak premieňa na skutočné umelecké dielo. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Cena zahŕňa

- dopravu pohodlným autobusom s klimatizáciou
- sprievodca zájazdu, poistenie voči insolventnosti
- ubytovanie v 3* hoteli v Záhrebe s raňajkami


Cena nezahŕňa

- príplatok za jednolôžkovú izbu – 28 €
- komplexné cestovné poistenie UNION – 4 € / pobyt
- lanovka na Schlossberg (jedna cesta) – 2,20€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV
CK VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo vypracovať ponuku na mieru?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Generované systémom ProfiTour